Get Guitar FX

Download the easiest guitar setup on your mobile device now!

Contact Info
hello@deplike.com
Follow Us
 . Deplike ve Zuhal Müzik fırsatları

Deplike gitar efektleri mobil uygulaması ve dünyanın önde gelen müzik aletleri tedarik şirketlerinden Zuhal Müzik, gitar ekipmanlarını ve müzik teknolojisini Türkiye’de tüm müzisyenlere erişilebilir kılmak için işbirliğine imza atıyor. Müzik teknolojilerinde inovatif çözümler ve çeşitliliğin yanı sıra erişilebilirlik ve kullanım kolaylığını temel alan bu işbirliği, Türkiye’deki gitaristlerin müzik yolculuğunu zenginleştirmeyi hedefliyor.

Deplike & Zuhal Müzik fırsatları

Müzisyenler, cep telefonu ve tabletlere indirdikleri Deplike mobil uygulaması ile tam donanımlı bir gitar ekipmanları paketine erişim sağlayabilecekler. Uygulamayı indirdikten sonra ise kullanım için ihtiyaç duydukları ses kartını Zuhal Müzik’ten %10 indirimli olarak alabilecekler.

Zuhal Müzik ziyaretçileri belirli ürünlerin yanında hediye olarak 3 aylık ücretsiz Deplike erişimine sahip olacaklar. Bunun haricinde, Deplike indiren kullanıcıları uygulama içinde çeşitli fırsatlar bekliyor olacak. Ayrıntılı bilgi için: ……

Deplike nedir?

iOS ve Android cihazlarla uyumlu çalışan Deplike  uygulaması, amfi ve efekt pedallarını mobil cihazlara sığdırarak, gitaristleri ekipman masrafı ve ağırlığından kurtarıyor. Gitarı telefona bağlamak için ses kartı ve kulaklık/hoparlör haricinde hiçbir donanıma ihtiyaç duymadan 20 gitar pedalı ve 15 amfi+kabin modeli kullanma imkanı sunuyor. 

Bunların yanı sıra, Android platformunda gecikme (latency) olmadan USB kanalı üzerinden ses iletme konusunda dünya çapında yegane  çözüm olarak müzisyenlerin karşısına yine Deplike uygulaması çıkıyor.

Nasıl kullanılır?

Deplike gitar efektleri mobil uygulamasını Google Play Store veya Apple Store üzerinden indirdikten sonra sıra gitarı mobil cihaza bağlama aşamasına geliyor. Bunun için gereken ses arabirimi (ses kartı) cihazları analog ve USB olarak ikiye ayrılmaktadır.

Deplike guitar effects and amp sim mobile app for Android and iOS

Analog ses arabirimleri

Bu cihazlar 3.5 mm jack kablosu aracılığıyla telefon veya tabletlerin kulaklık girişine bağlanmaktadır.

Giriş kısmına gitar, çıkış kısmına ise kulaklık/hoparlör/amfi bağlanmaktadır. Bu cihazlar, gitar sinyalini Deplike uygulaması efektlerinden geçirerek hoparlör vb bir çıkışa sesi gönderir. Analog ses arabirimlerine iRig örnek olarak gösterilebilir. Bu tip cihazlar ses sinyalini dijital hale çevirmeden iletir.

Kulaklık girişi olmayan yeni nesil telefonlarda ise USB C girişini kulaklık girişine çeviren dönüştürücüler sayesinde analog cihazlar kullanılabilir.

USB ses arabirimleri/ses kartları

USB ses kartları, bilgisayar ve mobil cihazların USB girişleri üzerinden sinyal iletimi sağlar.

Bilgisayarlar aracılığıyla müzik kaydı yaparken kullanılan popüler USB ses kartları bu kategoriye dahildir. USB ses kartlarının, elektrik ihtiyacı daha az olan ve bu sayede  tüm telefon ve tabletler ile uyumlu olan daha küçük modelleri de bulunmaktadır.

USB ses kartlarının analogdan temel farkı ise analog ses sinyalini dijital sinyale dönüştürerek iletmesidir.

Deplike mobil uygulaması özellikleri

12 popüler elektrik gitar amfisi yanı sıra, 2 bas gitar, 1 akustik gitar amfi ve kabin modelleri

  • Backing track 
  • Metronom
  • Tuner
  • Virtual Guitarist: Pedal ve amfilerin seslerini satın almadan duyabileceğiniz interaktif özellik
  • Preset arama sistemi: Sanatçı/tarz kategorileri ile kullanıcı preset havuzu içinde arama yapıp bu hazır presetleri kullanabilme imkanı
  • Deplike kullanıcı topluluğu presetleri: Kendi presetini diğer kullanıcılar ile paylaşma imkanı
  • iOS cihazlarda audio unit desteği ile Garageband, Cubasis gibi mobil DAW’lar içinde efekt plugin’i olarak kullanabilme ve kayıt yapabilme imkanı

Amfi modelleri:

Pedal modelleri: